3ος κύκλος Φοιτητικού Διαγωνισμού για την Εταιρική Κοινωνική Ευθύνη

Αγαπητές/οί,

Το CSR Hellas προκηρύσσει για τρίτη συνεχόμενη χρονιά την έναρξη του Φοιτητικού Διαγωνισμού για την Εταιρική Κοινωνική Ευθύνη “Νίκος Αναλυτής”, ο οποίος διενεργείται σε συνεργασία με το Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών.

Ο διαγωνισμός φέρει το όνομα του επί σειρά ετών αείμνηστου προέδρου του Δικτύου Νίκου Αναλυτή και στοχεύει στην προώθηση της συνεργασίας μεταξύ της ακαδημαϊκής και επιχειρηματικής κοινότητας, δίνοντας στους νέους την ευκαιρία να καταθέσουν τις δικές τους απόψεις στο διάλογο για την υιοθέτηση μιας περισσότερο υπεύθυνης επιχειρηματικής συμπεριφοράς.

Απευθύνεται και πάλι σε ομάδες αποτελούμενες από 3 ή 4 πανεπιστημιακούς φοιτητές προπτυχιακών και μεταπτυχιακών προγραμμάτων.

Οι φοιτητές μπορούν να συμμετέχουν σε αυτόν με τη συγγραφή εργασίας στο παρακάτω θέμα:

Ο ρόλος της Εταιρικής Κοινωνικής Ευθύνης στο επιχειρείν ως μοχλός ανάπτυξης

• με έμφαση στις μικρομεσαίες επιχειρήσεις και
  • κατά προτίμηση στους κλάδους τουρισμού, ναυτιλίας, αγροτο – διατροφής

Οι παραπάνω κλάδοι είναι ενδεικτικοί και όχι υποχρεωτικοί.

Οι Όροι Συμμετοχής και τα Κριτήρια Αξιολόγησης θα ανακοινωθούν σύντομα.

Με το παρόν μήνυμα θα θέλαμε να σας ζητήσουμε να προωθήσετε το φοιτητικό διαγωνισμό στους προπτυχιακούς και μεταπτυχιακούς φοιτητές του Πανεπιστημίου σας, παροτρύνοντάς τους να συμμετέχουν σε αυτόν, με τη συγγραφή εργασίας στο παραπάνω θέμα.

Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το διαγωνισμό μπορείτε να βρείτε στη σελίδα του Φοιτητικού Διαγωνισμού.

Μπορείτε, επίσης, να απευθυνθείτε αποστέλλοντας email στο csr-na-contest@csrhellas.org ή στο τηλ. 210-33 87 422. (https://www.facebook.com/CSR-Student-Contest-940977832641698/timeline/)

Με εκτίμηση,

Άντα Παπασταμέλου