Εκδηλώσεις & Σεμινάρια

Σεμινάριο PwC και Π.Μ.Σ "Εφαρμοσμένη Οικονομική & Ανάλυση Δεδομένων"

Στα πλαίσια του Π.Μ.Σ "Εφαρμοσμένη Οικονομική & Ανάλυση Δεδομένων " του Τμήματος Οικονομικών Επιστημών θα πραγματοποιηθεί Σεμινάριο από την εταιρεία PwC την Τετάρτη 08/06/2022 και ώρα 16.00-18.00. Θα συμμετέχουν οι:

Virtual Open Day - Π.Μ.Σ. “Εφαρμοσμένη Οικονομική και Ανάλυση Δεδομένων”- 8.6.2022

Το πρόγραμμα μεταπτυχιακών σπουδών στην «Εφαρμοσμένη Οικονομική & Ανάλυση Δεδομένων» (msc-appliedeconomicsdataanalysis-booklet.pdf (upatras.gr)), ξεκίνησε το 2015, ως το πρώτο στην Ελλάδα με αντικείμενο τα Big Data, με στόχο να καλύψει μια κλασική επιστημονική περιοχή, όπως η Οικονομική Επιστήμη, προσφέροντας στους φοιτητές του ένα ευρύ φάσμα γνώσεων, αλλά και συνδυάζοντας παράλληλα τη θε

Διαδικτυακή Συμβουλευτική Επαγγελματικού Προσανατολισμού, 2.6.2020

Στο πλαίσιο της Πράξης «Γραφείο Διασύνδεσης Πανεπιστημίου Πατρών», το Τμήμα Απασχόλησης, Σταδιοδρομίας και Διασύνδεσης, της Διεύθυνσης Εκπαίδευσης και Έρευνας, θα υλοποιήσει, την Πέμπτη 2 Ιουνίου 2022 και ώρα 12.00 μ.μ. – 14.00 μ.μ., διαδικτυακή Συμβουλευτική Επαγγελματικού Προσανατολισμού, για απόφοιτες/τους του Πανεπιστημίου Πατρών.

Διάλεξη Δρ. Ηλία Λεκκού-Group Chief Economist and Head of Investment Strategy Piraeus Bank

Στα πλαίσια του Π.Μ.Σ "Εφαρμοσμένη Οικονομική & Ανάλυση Δεδομένων "του Τμήματος Οικονομικών Επιστημών θα πραγματοποιηθεί διάλεξη την Παρασκευή  20/05/2022 και ώρα 17.00 με θέμα "Prospects of the Greek Economy and Inflation" από τον  Δρ. Λεκκό Ηλία (Group Chief Economist and Head of Investment Strategy of Piraeus Bank)

PwC Tech & Innovation Hub: Student Meet Up

Η PwC Ελλάδας προσκαλεί φοιτητές την Παρασκευή 27/05 στο πρώτο Student Meet Up του PwC Technology & Innovation Hub στην Πάτρα (Όθωνος Αμαλίας 11 & Καρόλου 2Α -πρώην 28ης Οκτωβρίου- 262 23, Πάτρα), που μόλις πριν λίγες μέρες άνοιξε επίσημα τις πόρτες του στο κοινό.

Ενδιαφέρουσα ομιλία στο ΠΜΣ: Ο Ρόλος του Ο.Ε.Ε & η χρήση Μεγάλων Δεδομένων στην Οικονομική Aνάλυση των Επιχειρήσεων

Στα πλαίσια του Π.Μ.Σ "Εφαρμοσμένη Οικονομική & Ανάλυση Δεδομένων "του Τμήματος Οικονομικών Επιστημών θα πραγματοποιηθεί ομιλία  την Δευτέρα 16/05/2022 και ώρα 16.30 με θέμα "Ο Ρόλος του Ο.Ε.Ε & η χρήση Μεγάλων Δεδομένων στην Οικονομική Aνάλυση των Επιχειρήσεων" από τον  κ. Γεώργιο  Παππά (Ορκωτό Ελεγκτή-Λογιστή) και  Πρόεδρο του ΟΕΕ (Τμ. Β. Πελλ/σου & Δυτ. Ελλάδας) στην αίθουσα ΠΑΜ17 του ΤΟΕ.

6ο Soft Skills Academy: “Time to shine”

Η EESTEC LC Patras, μια από τις φοιτητικές εθελοντικές ομάδες του Πανεπιστημίου Πατρών, διοργανώνει το 6ο Soft Skills Academy το οποίο θα πραγματοποιηθεί 7-8 Μαΐου δια ζώσης στα IEK Euroteam!

Το Soft Skills Academy είναι ένα σεμινάριο που στοχεύει στην ανάπτυξη προσωπικών και κοινωνικών δεξιοτήτων μέσω διαδραστικών training sessions, από καταρτισμένους trainers, εφοδιάζοντας έτσι τους φοιτητές με soft skills απαραίτητα στη σημερινή ανταγωνιστική αγορά εργασίας.

Ενημερωτικό Δελτίο της Κοινωνικής Μέριμνας

Η Κοινωνική Μέριμνα του Πανεπιστημίου Πατρών, έχει ως κεντρικό σκοπό την ενίσχυση των Δομών Κοινωνικής Μέριμνας του Πανεπιστημίου Πατρών και την υποστήριξη των Φοιτητών που προέρχονται από Ευαίσθητες/Ευπαθείς Κοινωνικές Ομάδες. Παράλληλα, σκοπός της Δράσης είναι η παροχή ισότιμης εκπαίδευσης, ευκαιριών και προσβασιμότητας σε όλους τους Φοιτητές του Πανεπιστημίου Πατρών.

Σελίδες