Εκδηλώσεις & Σεμινάρια

E- Career Day Πανεπιστημίου Πατρών & EY Ελλάδος: Τετάρτη 15 Δεκεμβρίου 2021

E- Career Day με την ΕΥ Ελλάδος την Τετάρτη 15 Δεκεμβρίου 2021 στη 13:00 μ.μ., μέσω Microsoft Teams.  Η δράση συνδιοργανώνεται από το Πανεπιστήμιο Πατρών και συντονίζεται από το Τμήμα Απασχόλησης, Σταδιοδρομίας και Διασύνδεσης της Διεύθυνσης Εκπαίδευσης και Έρευνας.

Ο κλάδος των Συμβούλων Επιχειρήσεων απορροφά κάθε χρόνο απόφοιτους από πολλά και διαφορετικά αντικείμενα σπουδών.

Τι είδους δεξιότητες απαιτούνται για να κερδίσεις μια θέση και να επιτύχεις στον χώρο αυτό;

Εκδήλωση "Προσωπικές δεξιότητες για την απασχόληση των νέων", 11.11.2021

Σας προσκαλούμε να παρευρεθείτε στην εκδήλωση Soft Skills for the Youth που διοργανώνουν η ομάδα του έργου Erasmus+ UPENSKILLS και Επιστημονικές Φοιτητικές Ομάδες του Πανεπιστημίου Πατρών, η οποία θα πραγματοποιηθεί στο Συνεδριακό Κέντρο του Πανεπιστημίου Πατρών την Πέμπτη 11 Νοεμβρίου και ώρα 5:00 μμ.

Διαδικτυακό Σεμινάριο 3 Ιουνίου – Στρες, άγχος και η αντιμετώπιση τους

Δείτε περισσότερες πληροφορίες στον συνδεσμο

Απευθύνεται σε όλα τα μέλη της πανεπιστημιακής κοινότητας (φοιτητές, διδακτικό, τεχνικό, διοικητικό προσωπικό).

3ος Πανελλήνιος Φοιτητικός Διαγωνισμός Διαπραγματεύσεων - Athens Negotiations Tournament 2021

Athens Negotiations Tournament 2021

Ο Πανελλήνιος Φοιτητικός Διαγωνισμός Διαπραγματεύσεων Athens Negotiations Tournament επιστρέφει για τρίτη συνεχή χρόνια!  Από τις 8 έως τις 23 Μαΐου φοιτητές από Πανεπιστήμια της Ελλάδας και της Κύπρου θα συμμετάσχουν σε διαφορετικού τύπου και δυσκολίας ασκήσεις διαπραγματευτικής προσομοίωσης.

Πρόκειται για μια πρωτοβουλία του Τμήματος Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών, με Επιστημονικό Υπεύθυνο τον Επίκουρο Καθηγητή, Δρ. Ηλία Καπουτσή.

Έναρξη διαλέξεων "Εισαγωγή στην Οικονομική Επιστήμη ΙΙ"

Οι διαλέξεις του μαθήματος Εισαγωγή στην Οικονομική Επιστήμη ΙΙ (Τμήμα Α&Β) ξεκινούν την Τετάρτη 24/2 και θα γίνουν μέσω MS Teams. Ο σχετικός σύνδεσμος έχει ανακοινωθεί στο eclass.

Ο διδάσκων,
Ε. Γούλας

Η πορεία της ελληνικής οικονομίας: προκλήσεις και προοπτικές

Το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών «Εφαρμοσμένη Οικονομική & Ανάλυση Δεδομένων» του Τμήματος Οικονομικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Πατρών διοργανώνει εκδήλωση με θέμα: «Η πορεία της ελληνικής οικονομίας: προκλήσεις και προοπτικές» την Δευτέρα, 16 Δεκεμβρίου 2019, ώρα 18:00, στο Συνεδριακό και Πολιτιστικό Κέντρο του Πανεπιστημίου Πατρών.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Γνωριμία με τις Εθελοντικές Ομάδες του Πανεπιστημίου για τους πρωτοετείς φοιτητές

Με χαρά σας προσκαλούμε στην εκδήλωση που διοργανώνει η Κοινωνική Μέριμνα του Πανεπιστημίου Πατρών (ομάδα ΕΚΟ), η οποία θα πραγματοποιηθεί
στις 17 Οκτωβρίου 2019 στη Φοιτητική Εστία του Πανεπιστημίου Πατρών από τις 12.00 έως τις 15.00.
Σκοπός της εκδήλωσης είναι η γνωριμία των φοιτητών με όλες τις εθελοντικές ομάδες του Πανεπιστημίου με αφορμή την έλευση των νεοεισαχθέντων φοιτητών.

Είναι μια εκδήλωση από τους φοιτητές για τους φοιτητές.

Εκδήλωση "Μεγάλα Δεδομένα: Τάσεις και Προοπτικές"

Εκδήλωση: Μεγάλα Δεδομένα: Τάσεις και Προοπτικές

Το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών «Εφαρμοσμένη Οικονομική & Ανάλυση Δεδομένων» του Τμήματος Οικονομικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Πατρών διοργανώνει εκδήλωση με θέμα: «Μεγάλα Δεδομένα: Τάσεις και Προοπτικές» την Τρίτη, 16 Απριλίου 2019, ώρα 10:30, στο Συνεδριακό και Πολιτιστικό Κέντρο του Πανεπιστημίου Πατρών.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Σελίδες