Νέα

Συνδεθείτε με το Τμήμα μας στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης

Αγαπητές φοιτήτριες, αγαπητοί φοιτητές

Το Τμήμα Οικονομικών Επιστημών από την αρχή του έτους διαθέτει επίσημη παρουσία στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης linkedin και facebook.

Οι σελίδες έχουν δημιουργηθεί και θα είναι διαθέσιμες με το "like" σας:

Ευχές από το Τμήμα Οικονομικών Επιστημών για το 2021!

Αγαπητές φοιτήτριες, αγαπητοί φοιτητές,

Με την ευκαιρία των ευχών μου για το νέο έτος, θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για τη συμβολή σας  στην ανάδειξη το Τμήματός μας ως ένα διεθνώς ανταγωνιστικό και αναγνωρισμένο Τμήμα, που κατατάσσεται μεταξύ των καλύτερων της χώρας μας.

Παρά τις αντιξοότητες της υγειονομικής κρίσης, το 2021 αναμένεται ως η χρονιά-ορόσημο για την ανάπτυξη του Τμήματός μας σε όρους κτηριακών υποδομών αλλά και ανθρώπινων πόρων.

Ημέρα εορτής Αγίου Ανδρέα

Σας ενημερώνουμε ότι το Πρυτανικό Συμβούλιο, στην υπ΄ αριθμ. 9/26.11.2020  συνεδρίασή του, μετά από εισήγηση του Πρύτανη του Πανεπιστημίου Πατρών, αποφάσισε ομόφωνα την ημέρα της εορτής του Αποστόλου Ανδρέα, Πολιούχου των Πατρών και Προστάτη του Πανεπιστημίου, ότι δεν θα λειτουργήσουν οι Διοικητικές Υπηρεσίες και Γραμματείες του Ιδρύματος και δεν θα πραγματοποιηθούν μαθήματα, εργαστηριακές, κλινικές και φροντιστηριακές ασκήσεις.

Αναβολή κατατακτήριων εξετάσεων ακαδημαϊκού έτους 2020-2021

Κατ’ εξαίρεση κατά το Ακαδημαϊκό έτος 2020-2021, λόγω της ισχύος των έκτακτων μέτρων για τον περιορισμό του κινδύνου διασποράς του κορωνοϊού SARS Cov 2, η διεξαγωγή των κατατακτήριων εξετάσεων για την εισαγωγή σε Τμήματα ή Σχολές των Α.Ε.Ι. δεν πραγματοποιείται κατά το χρονικό διάστημα που ορίζεται στην παρ. 3 του άρθρου 3 της υπό αριθμ. Φ1/192329/B3/13.12.2013 απόφασης του Υπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων (Β’ 3185).

ΙΔΡΥΜΑ ΜΠΟΔΟΣΑΚΗ - Προκήρυξη Βραβείων για Διακεκριμένους Νέους Επιστήμονες έτους 2021.

Με τα βραβεία αυτά, το ΄Ιδρυμα επιδιώκει να ενισχύσει το δημιουργικό έργο των νέων Ελλήνων Επιστημόνων, να ανταμείψει τη συνεπή και συνεχή προσπάθειά τους για την προαγωγή της επιστήμης, να τιμήσει το ηθικό τους ανάστημα και να συμβάλει στη δημιουργία σωστών προτύπων στην ελληνική κοινωνία.

Σελίδες