Νέα

Xορήγηση χρηματικών βραβείων από την Εστία Ναυτικών.

Xορήγηση χρηματικών βραβείων από την Εστία Ναυτικών στα παιδιά των εν ενεργεία και συνταξιούχων ναυτικών, που φοίτησαν στα Τμήματα του Πανεπιστημίου μας κατά το ακαδ. έτος 2018-2019 και παρακαλούμε για την ενημέρωση τυχόν ενδιαφερομένων.

Παρουσίαση διπλωματικών εργασιών του ΠΜΣ "Εφαρμοσμένη Οικονομική και Ανάλυση Δεδομένων"

Στο πλαίσιο του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών με τίτλο "Εφαρμοσμένη Οικονομική και Ανάλυση Δεδομένων" ανακοινώνεται το Πρόγραμμα των προγραμματισμένων παρουσιάσεων των Διπλωματικών Εργασιών για το ακαδημαϊκό έτος 2018-2019. Οι παρουσιάσεις θα πραγματοποιηθούν στην αίθουσα ΠΑΜ2 του Τμήματος Οικονομικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Πατρών.

Υποτροφίες της Γερμανικής Υπηρεσίας Ακαδημαϊκών Ανταλλαγών (DAAD).

Οι υποτροφίες απευθύνονται σε προπτυχιακούς και μεταπτυχιακούς φοιτητές όλων των κλάδων, υποψήφιους διδάκτορες και ερευνητές, νέους επιστήμονες και καθηγητές τριτοβάθμιας εκπαίδευσης ή ερευνητικών ιδρυμάτων της Ελλάδας. Περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με τις προϋποθέσεις και τους όρους μπορούν να βρουν οι ενδιαφερόμενοι στο συνημμένο έγγραφο.

Υποτροφίες της Ελβετικής κυβέρνησης για ξένους φοιτητές σε μεταπτυχιακό επίπεδο για το ακαδ. έτος 2020-2021.

Η Πρεσβεία της Ελβετίας στην Αθήνα ανακοινώνει ότι η Ελβετική Συνομοσπονδία προσφέρει υποτροφίες υποτροφίας μέσω της Ομοσπονδιακής Επιτροπής Υποτροφιών για Ξένους Φοιτητές (FCS) για το ακαδημαϊκό έτος 2020-2021.

Οι υποτροφίες απευθύνονται σε ερευνητές από όλα τα επιστημονικά πεδία που ενδιαφέρονται να συνεχίσουν τις σπουδές τους στην Ελβετία και αφορούν ερευνητικά προγράμματα ενός έτους σε επίπεδο διδακτορικών ή μετα-διδακτορικών σπουδών, καθώς και διδακτορικά προγράμματα. Επίσης προσφέρονται υποτροφίες για μεταπτυχιακές σπουδές στους τομείς των Τεχνών.

Σελίδες